Home S.S.S

S.S.S

Sık Sorulanlar

Keyhan ne demektir, firma unvanı olarak bu ismi neden tercih ettiniz?

Keyhan, eski Türkçe’de de kullanılmış, şu an pek kullanımda olmayan bir kelime olup cihan, dünya anlamlarına gelmektedir. Şirketimiz ülkemizdeki kişi ve kurumların dünya ile bütünleşmesine katkıda bulunduğunu vurgulamak amacıyla bu ismi tercih etmiştir.

Şirketinizin kimliği nedir?

Şirketimiz Ankara merkezli bir aile şirketi olup limitet şirket statüsündedir.

Hizmetlerinizi nereden temin edebiliriz?
Hizmetlerimizi şubelerimizden ve her türlü belgenizi tarayıp e-mail ile göndermek suretiyle internet kanalıyla yerinizden  kalkmadan temin edebilirsiniz.

Bir çevirinin fiyatı nasıl hesaplanır?

Her tercüme projesinin fiyatı, tercümenin türü (web sitesi, kişisel yazı, hukuki belge, tıbbi rapor vb), çevrilecek metnin uzunluğu, kaç suret halinde çıktı istendiği ve çeviri dili gibi birçok öğeye bağlıdır.

Her proje farklılık gösterir bu bakımdan tercüme bedelini belirlemenin en kolay yolu belgenizi tarayıcı ile tarayarak mail ile göndermeniz ve fiyat  teklifi talep etmenizdir. Böylece müşteri temsilcimiz projenizi inceler, tercüme bedelini belirler ve sizi bilgilendirir.

Projemi nasıl çevirtirim?

İş sürecimiz beş adımda özetlenebilir:

  1. Belgelerinizi tarayıcı ile tarayarak e-postayla gönderin.
  2. Yarım saat içinde fiyat teklifimiz ulaşacaktır.
  3. Ödemeyi gerçekleştirin.
  4. Projenizi çevrimiçi olarak izleyin.
  5. Tercümelerinizi bilgisayarınıza aktarın.

Gördüğünüz gibi oldukça basit!

Çeviri için size belgelerimi nasıl gönderebilirim?

Bir tarayıcınız varsa veya belgenizin okunur şekilde fotoğrafını çekip e-posta ile gönderebilirseniz, noter tasdiki istenen belgeleriniz için ofisinizden veya evinizden ayrılmanız gerekmiyor. Belgelerinizi tarayıp bize e-posta ile gönderebilirsiniz, bu şekilde aldığımız dosyalarınızı noter tasdiki, apostil ve diğer tüm tasdik işlemlerini tamamlayıp size teslim edebiliriz.

Elektronik ortamda, e-posta yoluyla veya bizi arayın seçeneğini kullanarak gönderilebilecek bir dizi dijital dosya formatını kabul ediyoruz.

Hangi tür dosyaları gönderebilirim?

Başlıca ofis ve masaüstü yayıncılık programlarıyla hazırlanmış jpeg, doc, .docx, .pdf, .rar, .txt, tif,.wpd ve .zip vb formatlarındaki dosyaları sorunsuzca gönderebilirsiniz.

Tercümem ne kadar sürede tamamlanır?

Tercüme süresi, dil, sayfa sayısı, tercüme konusu gibi bir dizi faktöre bağlıdır.

Buna karşılık, tercüme projenizin tamamlanması için gerekli süreyi belirlemenin en kolay yolu fiyat ve süre teklifi talep maili göndermenizdir, böylece müşteri hizmetleri temsilcilerimiz projenizi inceleyecek, bir süre tahmininde bulunacak ve size hemen geri dönecektir.

Tercüme bedelini nasıl ödeyebilirim?

Halen, Keyhan Çevirmenlik banka havalesi ve eft yöntemiyle ödeme kabul etmektedir.

Yeminli tercüme hizmetleri veriyor musunuz?

Keyhan Çevirmenlik, denklik işlemleri için diploma ve transkriptler, nüfus işlemleri için doğum belgeleri, vize için istenen belgeler, evlilik belgeleri, boşanma kararları gibi kişisel belgeler, şirket evrakları, defter kayıtları ve mali tabloları gibi kurumsal belgeler için yeminli tercüme hizmetleri vermektedir.

Projemin gizliliğini nasıl garanti ediyorsunuz?

Keyhan Çevirmenlik, projenizle ilgili gizliliğin öneminin bilincindedir ve projenizin içeriğinin gizli kalması için en yüksek mesleki ve ahlaki standartları uygulayacaktır. Gizlilik arzeden projeleriniz dışarıdan çevirmenler istihdam edilmeden, doğrudan bordromuzda yer alan ve bürolarımızda gizlilik tedbirleri altında çalışan çevirmenlerle tamamlanacaktır. Uzun soluklu çalıştığımız şirketlerle gizlilik sözleşmeleri imzalamaktayız.

Hizmetleriniz ve ürünleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?
Şirketimiz teknik, hukuki, tıbbi, ticari, akademik konularda çevirmenlik, tercüme, yeminli tercümanlık, simültane ve ardıl çeviri hizmetleri sunmaktadır.

Ne kadar süredir bu hizmeti vermektesiniz?
Şirketimiz 1997’den bu yana çevirmenlik, tercüme, yeminli tercümanlık alanlarında faaliyet göstermektedir.

Satış yerleriniz nerelerdir?
Şirketimiz Ankara Kızılay, İstanbul Mecidiyeköy, Bakırköy, Beşiktaş, Beylikdüzü, Esenyurt ,  Kadıköy, Maslak, Levent, Zincirlikuyu, ve Bursa’da şubelere sahiptir, ancak internet sayesinde tüm Türkiye ve dünya çapında hizmet vermekteyiz.

Online satışınız var mı?
Online satışımız bulunmaktadır, bunun için müşterilerimizin belgelerini tarayıcıdan geçirip mail ile göndermeleri yeterli olacaktır. Bu şekilde bize gönderilmiş belgelerin çevirilerini noter tasdikli biçimde de sunabiliyoruz.

İade/değişim bulunuyor mu? Prosedürleri nelerdir?
Çeviri kalitesinden memnun olmadığınız veya hatalar olduğunu düşündüğünüz takdirde bize dosyanızı uygun kanallarla ulaştırmanız halinde gerekli düzeltmeleri bedelsiz olarak sunmakta ve tarafınıza ulaştırmaktayız.

Ürünlerinizin garantisi var mı?
Şirketimiz ISO kalite belgelerine sahiptir. Uzun yıllardır tercüme alanında çalışan nitelikli, Türkiye Çevirmenler Derneği üyesi tercümanlar eliyle çeviri hizmetleri sunmaktayız. Şirketimiz yetkilileri de bizzat tercümandır. Bu şekilde hizmet kalitemizi garanti etmekteyiz.

Ürün teslimat süresi ne kadar sürmektedir?
Tercüme teslim süresi çeviri dili,istenen hizmet (noter tasdiki, apostil vs) gibi faktörlere göre değişkenlik göstermektedir. En hızlı dönüş sürelerini öğrenmek için dosya ve belgenizi bize mail ile göndermeniz yeterlidir.

Hangi bölgelere teslimat yapılmaktadır?
Şirketimiz tüm Türkiye ve yurt dışına kurye ve kargo şirketleri kanalıyla hizmet sunmaktadır. Ayrıca tercümelerimizi Ankara Kızılay, İstanbul Mecidiyeköy, Bakırköy, Kadıköy, Levent, Zincirlikuyu ve  Bursa’daki bürolarımız ile de teslim etmekteyiz.

Hangi kargo şirketi ile çalışıyorsunuz?
Şirketimiz MGN Kargo, Yurtiçi Kargo, PTT Kargo ile çalışmaktadır.

Teslimat ödemesi alıcı tarafından mı yapılmaktadır? Alıcı tarafından ise ödeme ne kadar?

Kargo ve kurye ödemesi şirketimiz tarafından yapılmaktadır.

Kargo ve sipariş takibini nasıl sağlayabiliriz?
Kargo durumunu vereceğimiz makbuz numarasından takip edebilirsiniz. Ayrıca siparişinizin durumunu bize vermiş olduğunuz iletişim bilgilerinden size anlık olarak bildireceğiz.

Sizin ürünlerinizi/hizmetinizi diğer markalara ait ürünlerden/hizmetlerden ayıran fark ve ayrıcalıklar nelerdir? Güvenlik ve gizlilik prosedürleriniz nelerdir?
Şirketimiz ortakları İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça dillerine vakıf olup bizzat tercümandırlar. Şirketimiz serbest tercümanlar değil bordrosunda bulunan tercümanları istihdam etmektedir. Bu hem teslim süresinin kısalması, gizliliğin korunması ve güvenilirliği artırıcı bir husustur.

Distribütörlük ya da bayilik vermekte misiniz?
Distribütörlük vermemekteyiz ancak İstanbul, Ankara, Bursa dışında, kendi yöresinde tercüme bürosu açmayı arzu eden, dil konusuna yönelmeyi düşünen şahıs ve şirketlere tercümelerin anahtar teslimi sunulması konusunda desteğe hazırız

Ürün ve hizmetler için katalog/broşür gönderimi yapılıyor mu?
Broşür talebiniz halinde bir gün içinde broşürümüz elinize ulaşacaktır.

İLETİŞİM / ERİŞİM / ULAŞIM
İletişim bilgileriniz nelerdir?
İstanbul Zincirlikuyu, Bakırköy, Kadıköy, Levent, Ankara, Bursa bürolarımıza ait telefonlardan, 0555 569 10 72 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
Ayrıca her gün 08:00-20:00 saatleri arasında 0532 161 28 90 numaralı cep telefonuna çağrı bıraktığınızda size bilgi için dönüş yapılacaktır.

Websitenizde belirttiğiniz iletişim bilgileri dışında başka iletişim bilgisi var mıdır?
Her gün 08:00-20:00 saatleri arasında 0532 161 28 90 numaralı cep telefonuna çağrı bıraktığınızda size bilgi için dönüş yapılacaktır.

İNSAN KAYNAKLARI
İş başvurusu için kiminle irtibata geçebiliriz?
Merhaba iş başvurularınızı info@yeminlitercuman.com adresimize gönderebilirsiniz.

SATIN ALMA / İDARİ İŞLER / TEKLİF
Ürünlerinizi nereden temin ediyorsunuz? Kırtasiye malzemeleri, ofis malzemeleri, bilgisayar donanım ve yazılım temini için tekliflerinizi info@yeminlitercuman.com mail adresimize gönderebilirsiniz.

Toptan ürün satışınız mevcut mu? İndirim bulunuyor mu?
Yüksek hacimli çeviri projeleri için çok uygun fiyat koşulları sunmaktayız.

MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ / ŞİKAYET / ÖNERİLER
Hangi saatler arasında çalışıyorsunuz? Hafta sonları çalışıyor musunuz?

Şirketimizin tüm ofisleri hafta içi 09:00-19:00 saatleri arasında çalışmaktadır. Cumartesi ise yalnız İstanbul Beylikdüzü, Zincirlikuyu, Bursa ve Ankara Bürolarımız 09:00-16:00 saatleri arasında çalışmaktadır.

Müşteri şikâyetleri için iletişim bilgilerini alabilir miyiz?
Müşteri şikayetleri için bizimle e-posta, 0555 569 1072 ve 0212 266 25 73 telefondan irtibata geçebilirsiniz.

Müşteri önerileri için iletişim bilgilerini alabilir miyiz?
Müşteri önerileri için bizimle e-posta, 0555 5691072 ve 0212 266 2573 telefondan irtibata geçebilirsiniz.

Teslimat/ürün gönderimleri/değişim ve iade için iletişim bilgilerini alabilir miyiz?
Teslimat/ürün gönderimleri/değişim ve iade için bizimle e-posta, 0555 5691072 ve 0212 266 25 73 telefondan irtibata geçebilirsiniz.

FİNANS / MUHASEBE / ŞİRKET BİLGİLERİ
Ürünlerinize ait fiyat listesini öğrenebilir miyiz?
Fiyat listesi için bizimle 0555 569 10 72 ve 0212 266 25 73 telefondan irtibata geçebilirsiniz.

Fatura gönderimi yapılıyor mu?
Firma ve kişilerin verdikleri fatura bilgilerine göre fatura göndermekteyiz.

Havale ile ödeme yapılabiliyor mu?
Havale ile ödeme yapılmaktadır.
Hesap sahibi: Keyhan Çevirmenlik Ltd. Şti. Banka: T.Garanti Bankası IBAN: TR580006200035700006298818

Ürün ödemelerinde kredi kartları kullanabilir miyiz? 
Kredi kartı ile ödeme imkanı bulunmamaktadır.

Kapıda ödeme imkanı bulunuyor mu?
Noter tasdikli tercümelerde noter ücretinin önceden havale edilmesi gerekmektedir. Ayrıca belirli tutarın üzerindeki tercümeler için ücretin önden yatırılması gerekecektir.

Siteniz için herhangi bir üyelik ya da üyelik ücreti bulunuyor mu?
Şirketimiz hizmetlerini yoğun ve uzun dönemli kullanan müşterilerimiz için indirimli fiyat koşulları uygulamaktayız.

 

Whatsapp'tan Ulaşın.